比赛成绩 / Score
2019
  • 序幕赛颁奖单/Prologue Awards
    赛段前三名/Top Three For Prologue
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 BRANDLE Matthias ICA 6:07.669
    2 KENNETT Dylan STG 6:09.181
    3 VINK Michael STG 6:15.945
  • 第1赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage1
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 BENFATTO Marco ANS 1:51:20
    2 KENNETT Dylan STG 1:51:20
    3 JONES Brenton DMP 1:51:20
  • 第2赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage2
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 PELUCCHI Matteo ANS 2:14:06
    2 KENNETT Dylan STG 2:14:06
    3 RAIM Mihkel ICA 2:14:06
  • 第3赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage3
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 KENNETT Dylan STG 2:24:31
    2 RAIM Mihkel ICA 2:24:31
    3 REGUIGUI Youcef TSG 2:24:31
  • 第4赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage4
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 PELUCCHI Matteo ANS 2:30:58
    2 BENFATTO Marco ANS 2:30:58
    3 RAIM Mihkel ICA 2:30:58
  • 第5赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage5
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 JONES Brenton DMP 2:59:55
    2 VALLEE Boris WGG 2:59:55
    3 *CIMA Imerio NIP 2:59:55
  • 第6赛段颁奖单/Awards
    赛段前三名/Top Three For Stage6
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 BENFATTO Marco ANS 1:35:55
    2 PELUCCHI Matteo ANS 1:35:55
    3 VALLEE Boris WGG 1:35:55
  • 个人总成绩/Awards
    前三名/The first 3 riders of the General Individual Classification
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 KENNETT Dylan STG 13:42:25
    2 VALLEE Boris WGG 13:42:48
    3 BRANDLE Matthias ICA 13:42:52
  • 青年个人总成绩前三名/Awards
    前三名/The first 3 riders in the Youth General individual Classification
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 CIMA Imerio NIP 13:43:03
    2 BERGSTROM FRISK Erik MPC 13:43:21
    3 VENCHIARUTTI Nicola ANS 13:43:26
  • 冲刺总积分前三名/Awards
    前三名/The first 3 rider of the individual Points Classification
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 KENNETT Dylan STG 63
    2 PELUCCHI Matteo ANS 53
    3 VALLEE Boris WGG 53
  • 大中华个人总成绩前三名/Awards
    前3名/The first 3 riders in the Greater China General Individual Classification
    名次/Rank 姓名/Name 队名/Team 成绩/Result
    1 CHEN Chien Liang MPC 13:43:27
    2 LI Hu TYD 13:44:01
    3 YAN Meng HEN 13:46:03
总冠名
特别战略合作伙伴
战略合作伙伴
赛道冠名
独家供应商
供应商
官方合作运动媒体
官方合作媒体
Copyright 2017-2019 江苏省体育竞赛有限公司 版权所有 苏ICP备15051650号
CHINARUN玩比赛 提供技术支持